Przedsiębiorcy mają różne możliwości finansowania swojej działalności gospodarczej. Jedną z nich są środki zaciągnięte w formie kredytu. Nie każda firma może sobie jednak pozwolić na skorzystanie ze standardowej oferty banku. Opóźnienia w spłacie i słaba historia kredytowa znacznie obniżają szanse na otrzymanie wsparcia finansowego. Uzyskanie środków nie jest jednak niemożliwe. Sprawdź, jak uzyskać kredyt dla firm bez BIK i bez zbędnych zaświadczeń!

Czy można zaciągnąć kredyt dla firm bez BIK?

Przed udzieleniem kredytu banki wysyłają zwykle do Biura Informacji Kredytowej zapytanie na temat potencjalnego kredytobiorcy. Dane o słabej historii kredytowej, opóźnieniach w spłacie lub niespłaconych długach w negatywny sposób oddziałują na decyzję w sprawie przydzielenia pożyczki. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorcy są pozbawieni wszelkich możliwości uzyskania wsparcia finansowego. Wiele instytucji oferuje szybki kredyt dla firm bez BIK, dzięki czemu możliwe jest zdobycie gotówki na swoją działalność.

Ocena zdolności kredytowej klienta pomija wówczas wysyłanie zapytania do BIK. Podczas scoringu brane są pod uwagę inne kryteria, pomijając kwestie związane z historią spłaty minionych zobowiązań. Choć procedura ta jest stosowana rzadko, to daje firmom szanse na zdobycie środków do sfinansowania inwestycji lub bieżącej działalności. Jak znaleźć kredytodawcę, który zgodzi się na udzielenie firmie kredytu bez wglądu do BIK?

Zaciąganie kredytu przy wsparciu doradcy finansowego

Przedsiębiorcy zainteresowani zaciągnięciem zobowiązania w banku mają dwie możliwości poszukiwania ofert. Mogą zdecydować się na samodzielne nawiązywanie współpracy z instytucją finansową, bądź zlecenie tego profesjonalnym doradcom kredytowym. Bardziej efektywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia specjalistów. Zyskuje się wówczas pewność, że kredyt dla firm bez zaświadczeń będzie precyzyjnie dopasowany do możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

Na rynku można znaleźć wiele instytucji wspierających firmy w zaciąganiu kredytów. Specjaliści zajmują się szczegółową analizą sytuacji finansowej swojego klienta i dopasowują do niego ofertę kredytu. Co ważne, zakres działalności doradców finansowych znacznie wybiega poza proponowanie kredytów bez BIK. Jak można przeczytać na stronie kancelarii kredytowej: https://www.kancelariakredytowa.biz/oferta/kredyt-dla-firm/, przedsiębiorcy mają szansę znaleźć dla siebie kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US oraz przy krótkim stażu działalności.

Niska zdolność kredytowa nie przekreśla możliwości firmy

Nie tylko opóźnienia w spłacie oraz niespłacone zobowiązania utrudniają zaciągnięcie kredytu. Na niską ocenę zdolności kredytowej wpływają także inne kryteria. W ciężkiej sytuacji znajdują się firmy z zaległościami w Urzędzie Skarbowym oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Problem z uzyskaniem tradycyjnego kredytu będą miały też firmy z dużą liczbą zapytań w BIK czy krótkim stażu działalności. Z myślą o przedsiębiorcach w trudnej sytuacji powołano grupy doradców finansowych, którzy pomagają uzyskać kredyt dla firm bez zaświadczeń ZUS i US, BIK i wielu innych, dając szansę na kontynuowanie działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy mogą liczyć na dobre warunki finansowania. Kredyt bez zaświadczeń i BIK może mieć wysokość nawet kilkuset tysięcy złotych. Jednocześnie proponowany jest długi okres kredytowania – w zależności od instytucji finansowej wynosi on od kilkudziesięciu do ponad 100 miesięcy. Jednostki gospodarcze z brakiem zdolności kredytowej mają tym samym możliwość na korzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania nawet w sytuacji zadłużenia. Warto umówić się na konsultacje z doradcą kredytowym i omówić szanse firmy na uzyskanie wsparcia z banku.

Firmy bez zdolności kredytowej mają szanse na pozyskanie środków z banku. Przy wykorzystaniu wsparcia ze strony doradców finansowych, kredyt dla firm bez BIK i zaświadczeń jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy zgłosić się do kancelarii kredytowej i opisać swoją sytuację. Po jej przeanalizowaniu, specjaliści odezwą się do firmy z gotową propozycją z banku. Warto korzystać z tej formy wsparcia, szukając źródeł finansowania dla firmy.