Przeciągi lub nawet zwykła nieuwaga sprawiają, że Twoje drzwi z impetem uderzają o ścianę. Niestety, po tym zdarzeniu zostaje nieestetyczny odprysk farby i wgniecenie w ścianie, które trzeba naprawić. Jak tego uniknąć?

Na szczęście łatwo się zabezpieczyć przed takimi nieszczęśliwymi wpadkami i to tanim kosztem. W ofercie sklepu internetowego gryc24.pl dostępne są odbojniki do drzwi, dzięki którym zupełnie zapomnisz o zadrapaniach na ścianach.

Czym są odbojniki do drzwi i do czego służą?

Odbojnik do drzwi to nic innego jak prosty i funkcjonalny ogranicznik, który ma za zadanie zatrzymać w miejscu drzwi pokojowe lub też masywne drzwi od dużej szafy i uniemożliwić im uderzenie w ścianę. Polecane są zwłaszcza w sytuacji, gdy skrzydło drzwiowe nie posiada wbudowanego stopera czy własnego samozamykacza.

Odbojniki z racji, że mają za zadanie mierzyć się z „nierównym przeciwnikiem”, muszą być wykonane z wyjątkowo odpornych i bardzo dobrych jakościowo materiałów, takich jak stal nierdzewna. Dodatkowo są powlekane warstwą gumy, która służy jako amortyzator. Dzięki temu ściany będą bezpieczne i zachowają swoją fakturę na długie lata.

Do wyboru do koloru

Projektanci wnętrz postarali się, aby w zależności od potrzeb każdy klient znalazł coś dla siebie. Odbojniki występują w różnych kształtach, np. walce lub grzybki. Są odbojniki mocowane do ściany czy drzwi lub też wolnostojące. Występują w wielu barwach, tak więc łatwo dopasować je kolorystycznie do otoczenia.

Na stałe

Najbardziej popularnym i najczęściej polecanym przez klientów odbojnikiem jest stoper montowany na stałe do podłogi za pośrednictwem jednej lub dwóch śrub mocujących. Dużym plusem takiego wariantu jest to, że można zapomnieć na zawsze o problemie zniszczonych ścian, bo odbojnik będzie służył latami. Jednym z ciekawszych modeli tego wariantu jest odbojnik w kształcie półksiężyca, wykonany ze stali nierdzewnej i posiadający wkładkę gumową do amortyzowania uderzeń. Ma on klasyczny wygląd i doskonale komponuje się z każdym otoczeniem.

Zalety

Na rynku dostępne są również odbojniki wolnostojące. Zazwyczaj mają one formę walca z gumową otoczką. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można je postawić w dowolnym miejscu w domu. Stoper jest ciężki (waży ponad kilogram) i jest wyposażony w warstwę antypoślizgową. Dzięki temu możesz być pewny, że nie ruszy się z miejsca ani na centymetr. Można używać go od razu po wyjęciu z opakowania, ponieważ nie wymaga żadnego montażu. Ponadto jest bardzo funkcjonalny – w zależności jak go ustawisz: przed czy za drzwiami. Może stanowić zarówno barierę ochronną dla ściany, jak i powstrzymywać drzwi przed zamknięciem. Jego funkcjonalność spisze się doskonale w sytuacjach, gdy chcesz wnieść nowy mebel do domu i uniknąć samowolnie otwierających się skrzydeł, które mogą porysować jego powierzchnię.

Klin klinem

Alternatywnym rozwiązaniem dla odbojników są wykonane z gumy kliny, które są sporo tańsze i równie dobrze chronią drzwi przed samo zamykaniem. Dzięki swym małym rozmiarom mogą być również używane przy blokowaniu okien, np. w trakcie wietrzenia domu. Mają one również inne zastosowanie – przy nierównych powierzchniach mogą one być niezwykle pomocny przy poziomowaniu mebli.

Ostatnią grupę akcesoriów do blokowania drzwi stanowią naklejane bezpośrednio na ścianę odbojniki wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego. Mocna dwustronna taśma klejąca zapobiega jego osunięciu się z miejsca. Dodatkowo stopery te występują w wielu kolorach, tak więc możesz wybrać taki model, który będzie pasował do Twojego wnętrza.

Pomoc i doradztwo

Szeroki wybór odbojników do drzwi dostępny jest w sklepie internetowym gryc24.pl. Jego sprzedawcy przez telefon fachowo doradzą klientowi, który z modeli wybrać – uwzględniając indywidualne potrzeby, ale również biorąc pod uwagę położenie i budowę drzwi, które mają być zblokowane.

Reasumując, na rynku dostępnych jest wiele wariantów odbojników, które uwzględniają miejsce montażu. Przede wszystkim jednak ich zakup pozwoli uchronić się przed niepotrzebnymi kosztami w postaci renowacji ściany i znacznie ułatwi codziennie funkcjonowanie. Proste i wygodne w montażu stopery zagwarantują ci spokój na wiele lat.