Mieszkając dłuższy czas w jednym miejscu, gromadzimy w nim majątek swojego życia, który w momencie podjęcia decyzji o przeprowadzce staje się dla nas poważnym problemem. Musimy bowiem liczyć się z masą pracy organizacyjnej, logistycznej i nierzadko też fizycznej, a dodatkowo nie pomaga nam fakt, że początkowo większość z nas próbuje zrobić wszystko na własną rękę: od pakowania, poprzez transport, aż do wniesienia dobytku do nowego gniazdka. Czas jednak pokazuje, że jest to jedynie pozorna oszczędność, w związku z czym podejmujemy odpowiedzialną decyzję i postanawiamy skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej.

Transport mebli – samodzielnie czy z firmą?

Samodzielny transport mebli jest skomplikowany i ryzykowany. Oczywiście niewielkie oraz niewymagające specjalnego zabezpieczenia przedmioty można przewieźć we własnym zakresie lub wysłać kurierem, ale w przypadku rzeczy o większych gabarytach i szczególnie kruchych, problem pojawia się już na etapie pakowania. Pomijając fakt, że jest to zajęcie wyjątkowo czasochłonne, to zwykle nie wiemy, jak w odpowiedni sposób zabezpieczyć swój dobytek, przez co narażamy się na straty finansowe i zniszczenie cennych dla nas przedmiotów, niekiedy o wartości sentymentalnej. Z niemałą trudnością spotykamy się też na etapie transportu, ponieważ niewiele z nas dysponuje pojazdami zdolnymi pomieścić więcej niż kilka kartonów, w związku z czym konieczne wydaje się częste kursowanie w obie strony, co z kolei wiąże się z kosztami związanymi z paliwem. Warto także wspomnieć o prozaicznym problemie, jakim jest wnoszenie i znoszenie mienia, czasami na wysokie piętra.

Rozwiązaniem wszystkich tych kłopotów jest firma przeprowadzkowa oferująca profesjonalny transport mebli, zarówno w obrębie jednego miasta, jak i międzymiastowy lub międzynarodowy. Już podczas pakowania, profesjonaliści pomogą nam odpowiednio zabezpieczyć nasze mienie oraz zaoferują demontaż mebli, drobne prace techniczne, a przy rozpakowywaniu – prace montażowe. Firma Max Przeprowadzki oferuje także utylizację niepotrzebnych rzeczy oraz magazynowanie tych, co do przeznaczenia których nie ma jeszcze pewności. Nie do przecenienia jest także odpowiednia flota, czyli samochody o różnej ładowności zapewniające przewóz w odpowiednich warunkach oraz dysponujące stabilnymi mocowaniami. Godna zaufania firma zaoferuje przy tym transport mebli z wniesieniem, przy którym nawet nie musimy być obecni i co zwalnia nas z uciążliwej konieczności dźwigania dobytku na własnych barkach.

Ile kosztuje przewóz mebli?

Jak już ustaliliśmy, transport mebli za pomocą profesjonalnej firmy przeprowadzkowej jest opłacalny, jednak dokładny koszt takiej usługi zależy od wielu czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę konieczną do pokonania odległość. W przypadku niewielkich dystansów zwykle naliczana jest stawka godzinowa, podczas gdy w transporcie międzymiastowym płacimy  za każdy pokonany kilometr (wliczając także drogę powrotną). Finalna cena zależy też od liczby przewożonych rzeczy, ich wagi, wymiarów oraz wartości. Płatne są także dodatkowe usługi takie jak demontaż mebli lub magazynowanie. Nie należy się tym jednak martwić, ponieważ profesjonalna firma przeprowadzkowa nie zmusza klientów do wykupywania pakietu usług oraz nie stosuje podejrzanych opłat za drobne sługi, ponieważ jeszcze przed przyjęciem zamówienia, przygotowuje indywidualną i darmową wycenę, uwzględniając wszystkie życzenia i preferencje zamawiającego.

Podsumowanie

Przewozy i przeprowadzki to temat-rzeka wymagający profesjonalnego podejścia, dlatego warto powierzyć dorobek swojego życia ludziom, którzy zadbają o niego z należytą pieczołowitością. Wybierając firmę przeprowadzkową nie kierujmy się intuicją czy podejrzanie niską ceną, lecz zaufajmy tym, którzy oferują najwyższą jakość usług i od lat cieszą się uznaniem i zaufaniem rzesz zadowolonych klientów.

One thought on “Transport mebli z firmą przeprowadzkową – dlaczego warto się na nią zdecydować?”

  1. Sam ostatnio korzystałem z usług firmy przeprowadzkowej, ponieważ moim passatem w kombi trwało by to wieki. Firma przewozowa uporała się z przeprowadzką całej czteroosobowej rodziny w jeden dzień. Serdecznie polecam

Comments are closed.