Wypadki chodzą po ludziach i zapewne sam również się z nimi spotkałeś. Nie ma reguły, mogą przydarzyć się w domu, pracy, podczas spaceru czy uprawiania sportu. Dobrze, gdy nie kończą się poważnymi dolegliwościami, jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy powstaje tak zwany uszczerbek na zdrowiu. Co zrobić? Starać się o odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela. Co prawda, nie zawsze jest to łatwy proces, bo tego typu firmy zawsze starają się zaniżyć kwotę, ale z pomocą może przyjść EUCO – odszkodowania. Firma, która ma na koncie wiele sukcesów związanych z wywalczeniem wyższych stawek. Jesteś ciekawy, jak to działa?

Odszkodowanie od ZUS – czy tylko tyle dostaniesz?

Na początku warto zaznaczyć, że można starać się o odszkodowanie z różnych źródeł. Jeżeli jesteś ubezpieczony w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, pod pewnymi warunkami otrzymasz odszkodowanie z tego źródła. Co prawda nie należy do najwyższych, a obecnie (na 2020 rok) stawka za 1% uszczerbku na zdrowiu wynosi 864 złote. Zapewne zastanawiasz się, ile dostaniesz odszkodowania za złamany nos? Stawki mogą sięgnąć nawet 21 600 zł pod warunkiem, że dojdzie do 30% uszczerbku na zdrowiu (czyli w przypadku trwałego usunięcia nosa). Sytuacja raczej nie przydarza się zbyt często, prawda?

Poza odszkodowaniem z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można się starać też o pieniądze od swoich ubezpieczycieli. Nie tylko polisy na życie gwarantują wypłatę świadczeń, również te komunikacyjne, za dom czy podróżne zabezpieczają Cię w przypadku niespodziewanych wypadków. Jeżeli chcesz mieć pewność, że otrzymasz najwyższą możliwą kwotę, EUCO – odszkodowaniaskutecznie pomagają w takich sprawach.

„Niejednokrotnie zgłaszają się do nas osoby, które otrzymały propozycję odszkodowania lub zadośćuczynienia od ubezpieczycieli. Zadają nam wtedy proste pytania – ile dostane odszkodowania za złamany nos, jeżeli oddam Wam tę sprawę? Wiele razy udało nam się osiągnąć nawet 10-krotnie wyższą stawkę niż pierwotna propozycja. Stąd warto próbować, w końcu otrzymane pieniądze będą przeznaczone na leczenie czy rehabilitację, która do tanich nie należy, prawda?”. – komentuje dla nas pracownik EUCO – odszkodowania.

Ile jest odszkodowania za złamany palec oraz inne części ciała?

Jak widzisz, ubezpieczyciel jest w stanie zapłacić więcej niż pierwotne propozycje. Zastanawiasz się pewnie, ile jest odszkodowania za złamany palec? Według różnych informacji stawki mogą się różnić od stopnia skomplikowania złamania oraz samych palców, które uległy uszkodzeniu. Ubezpieczyciele wypłacają od 10 000 do nawet 50 000 złotych. Naturalnie ich propozycja będzie zawsze niższa, a tylko doświadczone firmy zajmujące się negocjacjami pomogą w osiągnięciu wyższych stawek.

Złamany nadgarstek – ile odszkodowania mogę otrzymać?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sam nadgarstek składa się aż z 8 kości. Stąd kwota odszkodowania może się różnić od stopnia skomplikowania czy nawet tego, której dotyczy ręki. Skręcenie, złamanie, trwałe uszkodzenie – to wszystko ma wpływ na stopień uszczerbku na zdrowiu, a tym samym wysokości odszkodowania. Najwyższe stawki są wypłacane za prawy nadgarstek, któremu towarzyszą blizny, ubytki, zniekształcenia, a także upośledzenia funkcji (prościej mówiąc, nie można nim operować jak wcześniej).

Złamany palec – ile odszkodowania?

A co z palcami? W końcu mamy ich całkiem dużo! Paliczki są niezwykle podatne na złamania i inne uszczerbki, ale nie oznacza to, że odszkodowanie, które możesz otrzymać będzie niższe. Według tabel, uszczerbek na zdrowiu może wynieść od 3 do 20%. Najmniej oceniane są czwarte i piąte palce u rąk. Najwyżej – kciuki w przypadku złamań z przemieszczeniem. Duże znaczenie będzie mieć też strona – jak pewnie się domyślasz, za prawą masz zagwarantowane lepsze odszkodowanie.

Na wysokość odszkodowania wpływ ma również długość hospitalizacji, przebytych zabiegów oraz operacji i dalszego leczenia. Rehabilitacja także jest w stanie wywindować stawki wysoko w górę. Jednak pamiętaj, sam możesz nie podołać walce z ubezpieczycielem. Lepiej sięgnąć po pomoc doświadczonych osób, takich, jakie pracują w najwyzsze-odszkodowania.com.