góry

Ostatni dzień w roku dla wielu osób jest długo wyczekiwaną okazją do zabawy. Jest to dzień, w którym organizowane są liczne imprezy, prywatki i bale. Sposobów na spędzenie tego hucznego święta jest wiele. Jednym z pomysłów, który co roku cieszy się dużym powodzeniem, jest spędzenie sylwestra w górach. Rezerwacja w hotelu czy przytulny domek z kominkiem to jedne z wielu pomysłów. Poznaj najpopularniejsze kierunki na sylwestrowy wypad w góry.

Najbliżej domu, czyli sylwester w polskich górach

Polskie góry oferują doskonałą bazę na sylwestra. Dużą popularnością cieszą się kilkudniowe wyjazdy na narty ukoronowane imprezą sylwestrową. Jeśli chcesz mieć wszystko podstawione pod nos, doskonałym pomysłem będzie zarezerwowanie kilkudniowego pobytu sylwestrowego w hotelu. Najczęściej w takiej ofercie znajduje się pobyt z różnymi atrakcjami, wyżywienie, a na koniec bal sylwestrowy. Tańszą alternatywą może być wynajęcie na parę dni domku wraz ze znajomymi i samodzielne zorganizowanie domówki. Można także połączyć oba sposoby i wynająć domek, ale udać się na zorganizowany bal w pobliskim hotelu czy restauracji.

Sposobów świętowania sylwestra w polskich górach jest jeszcze więcej. Można celebrować na zabawie zorganizowanej przez miasto, gdzie będą liczne koncerty, pokaz laserów lub sztucznych ogni. Popularne jest świętowanie na stoku czy imprezy urządzane w termach, w wodzie. Z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Na sylwestra gdzieś dalej? Alpy dostarczą wielu sylwestrowych wrażeń!

Podobnie jak w polskich górach sylwestra można spędzić w Alpach. Wyjazd do Włoch, Austrii czy Francji na sylwestra może należeć do niezapomnianych. Sylwester w Alpach to doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących połączyć aktywny wypoczynek z szampańską zabawą na pożegnanie starego roku. Można spędzić kilka dni, szusując na nartach i kosztując lokalnej kultury, odwiedzając liczne restauracje, bary i kawiarnie oraz zwiedzając wszelkie atrakcje dostępne zimą, a na koniec szaleć w jednej z wielu dyskotek oferujących zabawę w tę wyjątkową noc.

Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, to jest kilka sposobów zorganizowania sylwestra w Alpach. Można załatwiać wszystko od transportu przez nocleg samodzielnie. Można całkowicie zdać się na biuro podróży, które zorganizuje transport, nocleg, wyżywienie, a nawet bal sylwestrowy. Inna opcja to także wykup noclegu z wyżywieniem, ale samodzielnym transportem. Najpopularniejszym środkiem transportu w Alpy jest samolot lub autokar, pociąg lub własny samochód również się sprawdzą. Wszystko zależy od budżetu i potrzeb.

Sylwester w Alpach może być wspaniały! Za sprawą idealnej zimowej scenerii, pięknie położonych miejscowości, które w tym okresie są cudownie udekorowane i licznych atrakcji w alpejskich ośrodkach, takich jak SPA, baseny, puby, dyskoteki, restauracje można spędzić wyjątkowy czas.

Egzotyczny sylwester w odległych górach

Warto nadmienić, że dla osób, które nie lubią białego szaleństwa, zawsze istnieje alternatywa – można spędzić egzotycznego sylwestra w górach obmywanych wodami ciepłego oceanu gdzieś na końcu świata. Jeśli chcesz uciec od mrozu i śniegu jak najdalej, możesz wybrać się w ciepłe miejsce. Niektóre kierunki są wręcz lepsze do odwiedzenia zimą. Dobrym kierunkiem jest Egipt, a jeśli nadal pragniesz odwiedzić szczyty, tam wybrać się na górę Mojżesza.

Jest też wiele wysp, położonych całkiem nie daleko od Polski, gdzie można zaznać ciepła zimą, a jednocześnie podziwiać górskie krajobrazy. Gran Canaria czy Madera – to jedne z kilku miejsc, gdzie jedną z opcji jest podróżowanie górskimi ścieżkami i podziwianie widoków z licznych tarasów widokowych. Jeśli zależy Ci na cieple i zimowym szaleństwie, możesz odwiedzić Dubaj – znajduje się tam kryty stok narciarski z doskonałą nawierzchnią, gdzie można szusować na nartach mimo upałów panujących na zewnątrz.

Najpopularniejsze kierunki dla sylwestra w górach to oczywiście te typowo śnieżne, w ramach ciekawostki warto poznać cieplejszą alternatywę. Nie zależnie od tego, co wybierzesz, na pewno będziesz zadowolony!