buty dla dzieci

Kapcie dla dzieci do przedszkola powinny być przemyślanym wyborem. Pociechy spędzają w nich kilka godzin dziennie, będąc przez znaczną część z tego czasu w ruchu. Maluch skacze, biega, tańczy, więc właściwe obuwie jest niezmiernie istotne. Które czynniki należy wziąć pod uwagę, dokonując wyboru? Jakie kapcie dla dziecka do przedszkola sprawdzą się najlepiej?

Czym kierować się przy wyborze kapci do przedszkola?

Zastanawiając się, jakie kapcie do przedszkola wybrać dla swojej pociechy, rodzice powinni uwzględnić kilka istotnych czynników. Warto poświęcić chwilę czasu na analizę, ponieważ obuwie, w którym dziecko spędzi większą część dnia, będzie miało istotny wpływ nie tylko na jego komfort, ale też zdrowie. Wiadomo, że nieprawidłowo dobrane kapcie mogą pogłębiać lub powodować wady postawy lub deformacje stóp.

Kapcie do przedszkola – jakie wybrać? Najlepiej zastanowić się nad następującymi kwestiami:

  • Jakie wzory najbardziej podobają się dziecku? Może chciałoby, aby kapcie miały jakiś konkretny kolor albo ozdobione były postaciami z kreskówki? To ważne, ponieważ mały właściciel powinien się dobrze czuć w swoim przedszkolnym obuwiu.
  • Czy kapcie są wygodne? Czy dziecko może wygodnie ułożyć w nich stopę, nie odczuwając dyskomfortu?
  • Czy obuwie zostało wykonane z naturalnych, bezpiecznych, oddychających materiałów?
  • Czy kapcie posiadają odpowiednio wyprofilowane podbicie, wygodne zapięcie i czy stabilnie trzymają stopę dziecka?
  • Czy dziecko będzie w stanie samodzielnie i bez problemu założyć je oraz zdjąć?

W przypadku obuwia oraz kapci dla dzieci kupowanie najtańszych dostępnych modeli nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Trzeba liczyć się z tym, że takie kapcie wykonane będą ze sztucznych materiałów, niegwarantujących odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Narazi to dziecko na pocenie się stóp. Dodatkowo podeszwy o niewłaściwej konstrukcji – zbyt twarde lub za miękkie – mogą zahamować prawidłowy rozwój stóp dziecka. Natomiast najważniejszą kwestię obejmuje to, aby kapcie, szczególnie w przypadku młodszych dzieci, posiadały odpowiednio usztywnione zapiętki. Inne nie będą w stanie utrzymać prawidłowej pozycji znajdującej się w ruchu stopy. To z kolei prowadzić może do poważnych kontuzji, jak skręcenia nogi w kostce.

Obserwacja tego, jak zużywają się podeszwy kapci, pozwoli stwierdzić, czy wybór był właściwy i czy stopa rozwija się prawidłowo. Jeśli zaobserwujesz, że podeszwa ściera się niesymetrycznie oraz nierówno na całej powierzchni podeszwy, warto zwrócić się o konsultację do ortopedy. Możliwe, że konieczne będzie zastosowanie odpowiednich profilaktycznych wkładek profilujących. Dobrze więc, aby wybrany model kapci pozwalał na ich zastosowanie.

Kapcie do przedszkola – jakie wybrać?

Wybór konkretnego modelu może sprawić kłopot – w sklepach dostępnych jest mnóstwo rozmaitych wzorów i kolorów. Ważne, aby wspólnie z dzieckiem wybrać oddychające kapcie do przedszkola, najlepiej o takim wyglądzie, aby odpowiadały gustom malucha.  

Jeśli wybierzesz kapcie wykonane z zamszu, z wkładką ze skóry naturalnej oraz dodatkowo wyposażone w otwory wentylacyjne, możesz mieć pewność, że stopa dziecka nie będzie się w nich nadmiernie pocić.  Kapcie profilaktyczne dla dziewczynek Danielki posiadają wszystkie cechy idealnego przedszkolnego obuwia. Są odpowiednio wyprofilowane, przewiewne, zapinane na rzepy, ułatwiają dziecku samodzielne założenie, a jednocześnie pozwalają na regulację szerokości obuwia.

Dodatkowo kapcie Danielki dostępne są w wielu pięknych kolorach i modelach, które przypadną do gustu również chłopcom. Nie bez znaczenia jest fakt, że zostały dostosowane do stosowania w towarzystwie wkładek ortopedycznych. Ich usztywniane zapiętki i wysokie cholewki idealnie stabilizują stopę dziecka, a styrogumowe bądź termokauczukowe podeszwy nadają trwałości oraz sprężystości konstrukcji. Takie kapciuszki z certyfikatem Zdrowej Stopy gwarantują, że rodzic inwestuje w prawidłowy rozwój i komfort dziecięcych nóżek. Ponadto posiadają bardzo estetyczny wygląd. Każdy przedszkolak znajdzie na pewno takie, które każdego ranka z radością samodzielnie założy. Sprawdź na https://danielki.sklep.pl/kategoria/kapcie-profilaktyczne-dziewczynka