Korzystanie ze smartfona stało się tak powszechne, że zapewne sam już nie wyobrażasz sobie bez niego życia. Zakup nowego telefonu zawsze powinien jednak iść w parze z zakupieniem do niego odpowiedniego etui, które z jednej strony będzie estetyczne, a z drugiej będzie w stanie zapewnić Twojemu sprzętowi ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mając odpowiedni pokrowiec, nie musisz obawiać się o ewentualne uszkodzenie urządzenia. Jakie etui wybrać, żeby było jednocześnie praktycznie i estetyczne? 

Plastikowe etui na telefon – czy jest warte uwagi?

Warto zwrócić uwagę na podstawowe rodzaje pokrowców, z jakimi można spotkać się w sklepach, wybierając etui na telefon. Jeden z popularnych etui to pokrowiec typu back case, który zakłada się na tył i boki smartfona. Alternatywę stanowi ten sam case, ale bez tylnej części. Sama ramka na boki smartfona nosi nazwę bumper.  W sprzedaży można znaleźć także etui książkowe, składające się z dwóch części, które otwiera się na zasadzie książki lub zeszytu. Oprócz konstrukcji etui, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będzie ono wykonane. Wpływa to zarówno na jego trwałość, jak i szybkość zużywania się. Kolejną istotną kwestią jest poziom ochrony naszego smartfona.

Najpopularniejszym tworzywem, z którego wykonuje się etui jest plastik. Zaletą tego materiału jest możliwość nanoszenia bardzo żywych kolorów, dzięki czemu produkty są atrakcyjne wizualnie i pomagają spersonalizować wygląd pokrowca. Plastik ochroni urządzenie przed upadkiem, ale ze względu na brak elastyczności, trzeba liczyć się z tym, że upadek telefonu może spowodować pęknięcie pokrowca. Jednocześnie etui dobrze zabezpiecza telefon i przyjmuje na siebie wstrząsy związane z uderzeniem. Alternatywą dla plastikowych etui są pokrowce poliwęglanowe, będące specjalnym rodzajem tworzywa sztucznego. Poliwęglan jest trwalszy niż plastik oraz cechuje się lepszą trwałością i mniejszą wagą.

A może silikonowe etui na telefon sprawdzi się lepiej?

To kolejny, jeden z najpopularniejszych typów pokrowców, jakie można spotkać w sklepach. Najbardziej klasyczną wersję stanowią pokrowce całkowicie przezroczyste, które nie ukrywają koloru obudowy samego smarfona. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, kiedy smartfon nie jest w klasycznym kolorze, ale ma na przykład białą lub złotą obudowę, której nie chcielibyśmy zakrywać. Niestety, pokrowce wykonane z niskiej jakości silikonu, mogą bardzo szybko żółknąć. Alternatywą są silikonowe pokrowce w kolorze oraz z nadrukami, które pozwalają spersonalizować wygląd telefonu według własnych preferencji. Taki pokrowiec dobrze chroni przed upadkiem oraz zarysowaniami. Etui silikonowe jest też na tyle elastyczne, że podczas uderzenia nie powinno pęknąć. Elastyczność pokrowca zapewnia również dobre dopasowanie do kształtu telefonu. Atutem silikonowego etui jest również wygoda użytkowania, ponieważ smartfon w pokrowcu z silikonu dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się i nie nagrzewa podczas korzystania z telefonu.

Pokrowce do zadań specjalnych

Jakie etui wybrać na górską wyprawę lub spływ kajakowy? Pokrowce do zadań specjalnych są doskonałym wyborem nad wodę lub wszędzie tam, gdzie ma się do czynienia z wilgocią. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że dobrze zabezpieczają smartfona z każdej strony – przednia część ze szkłem hartowanym jest integralną częścią pokrowca, co sprawia, że telefon jest bardzo dobrze chroniony. Na podobnej zasadzie działają specjalne, wodoszczelne etui na telefon. Rodzaje takich etui, są o tyle kłopotliwe w obsłudze, że często wymagają całkowitego zdjęcia pokrowca w sytuacji, gdy chce się skorzystać z telefonu. Etui wodoszczelne są jednak idealnym wyborem, gdy czekają nas trudne warunki, a nie chcemy rozstawać się z naszym smartfonem.

One thought on “Jakie etui wybrać? Nasze najlepsze propozycje!”

  1. Ostatnio zakupiłam silikonowe etui na swojego iphona 12 i jestem bardzo zadowolona. Bardzo dobrze zabezpiecza mój telefon na co dzień przed zarysowaniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *