Victorinox to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych szwajcarskich firm. Znana jest z produkcji noży, zegarków czy perfum. Nie wszyscy wiedzą jednak, że pierwszym znanym wyrobem Victorinox były scyzoryki.

Ponad 130 lat tradycji

Historia marki zaczęła się w 1884 roku. Wtedy to Karl Elsener założył niewielką manufakturę, która na początku swojego istnienia zajmowała się tylko produkcją noży. Mało kto przewidywałby, że ten malutki zakład stworzony przez skromnego przedsiębiorcę przerodzi się w światowego potentata, a wymieniając znane firmy szwajcarskie, będziesz jednym tchem wyliczać Nestlé, Roche i właśnie Victorinox. 

Zlecenie od szwajcarskiej armii

Szwajcarskie scyzoryki Victorinox być może nie byłyby Ci znane, gdyby nie pewne zlecenie od szwajcarskiej armii. W 1897 roku  Karl Elsener otrzymał zlecenie od generała Szwajcarskiej Armii, żeby stworzyć lekki, wielofunkcyjny nóż, który dzisiaj znamy jako scyzoryk. Armia w tamtych czasach była często głównym zleceniodawcą i motorem napędowym wielkich światowych potentatów, które podobnie jak Victorinox były na początku skromnymi zakładami. Jak widzisz, często do sukcesu przydaje się odrobina szczęścia.

Od początku istnienia marka cechowała się przywiązaniem do idei. Znana na całym świecie szwajcarska precyzja i oddanie pracy hołdowała i w dalszym ciągu hołduje tej firmie. Co ciekawe, a rzadko spotykane firma dalej pozostaje w rękach rodziny jej założycieli, a kolejne pokolenia rodziny Elsenerów tworzą zegarki, perfumy oraz słynne szwajcarskie scyzoryki  Victorinox. 

Jak ewoluowały legendarne  szwajcarskie scyzoryki Victorinox?

Sklepy oferujące produkty marki Victorinox obecnie występują na całym świecie, w samej Polsce znajdziemy je w każdym dużym mieście. Znajdziesz w nich oprócz scyzoryków wysokiej jakości perfumy czy zegarki, których historia jest dużo krótsza od noży, bowiem sięga niespełna 30 lat. Jak wyglądała więc ewolucja scyzoryków na przestrzeni lat?

Na samym początku istnienia firmy scyzoryki posiadały kilka podstawowych funkcji, takich jak: śrubokręty, otwieracze do puszek i korkociąg. Z biegiem lat scyzoryki ewoluowały. Dochodziło coraz więcej nowych funkcji oraz gadżetów. Sztandarowy model “Swiss Champ” posiada aż 33 funkcje, co pokazuje jaką drogę przeszła  ta słynna szwajcarska firma. 

Victorinox to nie tylko scyzoryki 

Sklepy Victorinox w swoich zasobach posiadają również słynne szwajcarskie zegarki. Na stronie firmy możesz znaleźć różnorodne zegarki idealnie dopasowane do twoich oczekiwań i możliwości. 

Ważnym aspektem działalności jest kompleksowość działań i przyszłościowe planowanie inwestycji firmy przez jej właścicieli. Dlatego Victorinox w przeciwieństwie do wielu innych firm sprzedających zegarki posiada własną linię produkcyjną, co sprawia, że zbudowała swoją dużą niezależność oraz pozycję finansową.

Jeżeli szukasz perfum na różne okazje, to znajdziesz je w sklepach Victorinox. Sklepy oferują szeroką ofertę perfum dla kobiet oraz mężczyzn. Firma prowadzi działalność w wielu dziedzinach, zatrudniając najlepszych ekspertów. Możesz się spodziewać, że jej właściciele nie powiedzieli jeszcze ostatniego zdania i oferta produktów wzrośnie jeszcze bardziej.

One thought on “Historia marki Victorinox”

  1. Victorinox robi najlepsze scyzoryki! Serdecznie polecam wszystkim fanatykom wędkarstwa naprawdę przydatny sprzęt 🙂

Comments are closed.