Dzięki korzystaniu ze specjalnych filtrów do wody można niemalże całkowicie dostosować jej parametry do własnych oczekiwań, a tym samym definitywnie wyzbyć się konieczności korzystania z wody butelkowanej. Z jednej strony, dzięki filtrom możemy zapewnić sobie dostęp do smacznej i zdrowej wody pitnej. Często jednak dodatkowo zwracamy także uwagę na to, aby wykorzystywać wodę filtrowaną do podlewania roślin czy do zaopatrywania urządzeń elektrycznych w wodę miękką, która przedłuży możliwy czas ich użytkowania. Często jednak zastanawiamy się, jaki wkład do filtra wody wybrać, gdyż w sklepach jest ich naprawdę bardzo wiele rodzajów. Każdy pozwoli nam na uzyskanie innego efektu. W przypadku rozbudowanych systemów filtracyjnych zaleca się jednorazowe użytkowanie nawet kilku wkładów.
Wkład filtra wody może mieć różną postać
Filtr dokupuje się do kompletnych urządzeń, których zadaniem jest przefiltrowanie wody, jej zmiękczenie oraz jonizacja. Szalenie ważne jest, aby pamiętać o regularnej wymianie wkładu, który znajduje się w filtrze. Wśród dostępnych propozycji można znaleźć wkład do filtra wody o działaniu zmiękczającym, wkłady odżelaziające, nanofiltracyjne, bioceramiczne, sznurkowe, a także specjalne membrany osmotyczne. Bardzo korzystnym rozwiązaniem jest zaopatrywanie się w całe komplety wkładów, które wymienia się na przykład co około pół roku czasu. Specjalny Timestrip, który dodawany jest do niektórych kompletów odlicza czas, jaki pozostał do kolejnej zmiany kompletu. Decydując się na dedykowany komplet nie trzeba się martwić o to, że o czymś zapomnimy. W ramach jednego rozwiązania otrzymujemy wszystko, czego potrzebujemy. Wkłady do filtra wody w sklep.osmoza.pl dotyczą tak naprawdę różnych urządzeń filtrujących. Zarówno klasycznych dzbanków filtrujących jak i filtrów odwróconej osmozy oraz rozwiązań kompleksowych, które uzdatniają wodę w całym domu.
Wkład filtra wody węglowy – do czego będzie odpowiedni?
Jest to jeden z najpopularniejszych wkładów do filtrowania wody. W obrębie filtrów bazujących na węglu można znaleźć wkłady z węglem aktywnym w formie sypkiej, wkłady wykonywane z węgla blokowego spiekanego, a także z węgla produkowanego z orzecha kokosowego. Te ostatnie to filtry specjalnego przeznaczenia, które cechuje bardzo wysoka zdolność absorpcji oraz porowatości. Do głównych zalet wkładów węglowych należy niemalże całkowita zdolność usuwania wolnego chloru z wody (nawet w 99%). Wkład dobrze radzi sobie także z fenolem, benzenem, z zanieczyszczeniami mechanicznymi oraz organicznymi. Wkład jest w stanie usunąć z wody do 85% pestycydów chloropochodnych. Oczywistą kwestią jest także to, że zastosowanie wkładu do filtra wody modyfikuje delikatnie jej smak. Poprawia go, a także sprawia, że ma ona także przyjemniejszy zapach.
Wkłady dedykowane do bardzo twardej wody
Problem bardzo twardej wody dotyczy właściwie wszystkich regionów Polski. Dlatego tez dużą popularnością cieszą się wkłady do filtra wody, których głównym zadaniem jest jej zmiękczanie. Jest to zbawienne dla wielu sprzętów domowych. Ze względu na specjalistyczne przeznaczenie tego wkładu zaleca się stosować go razem z wkładami sznurkowymi lub też piankowymi. Sam filtr zmiękczający skutecznie pozwala zamienić jony wapnia i magnezu na jony sodu. Zastosowanie takiego rozwiązania niemalże całkowicie eliminuje problem odkładania się kamienia.
Wkłady piankowe do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych
Takie wkłady do filtrów są wykonywane z włókniny polipropylenowej. Kupując taki wkład warto jednak szczególną uwagę zwrócić na rozmiar, gdyż ma ona bezpośrednie przełożenie na dokładność filtracji. Im większy wkład, tym większa będzie jego skuteczność wychwytywania drobnych zanieczyszczeń. Wkłady te są odporne na chemikalia, doskonale radzą sobie z rdzą, piaskiem, mułem czy z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Zachowują wysoką sprawność nawet w przypadku wody o niskim ciśnieniu. Stanowią solidną barierę chroniącą wodę do codziennego użytku przed wnikaniem małych ciał stałych powodujących jej zanieczyszczenie.