Uchwyt na telefon to niezwykle przydatny gadżet. Znajdzie swoje zastosowanie właściwie u każdego użytkownika smartfonu, który spędza dużo czasu na jeździe samochodem czy rowerem. W sklepach można znaleźć rozmaite uchwyty na sprzęt elektroniczny, a ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Bez wątpienia jest to akcesorium, w które warto zainwestować. Uchwyt zamontowany w samochodzie nie tylko pozwoli Ci uniknąć mandatu za jazdę z telefonem w ręku, ale co ważniejsze – sprawi, że korzystanie z urządzenia będzie wygodne i bezpieczne. Jaki uchwyt na telefon do auta najlepiej się sprawdzi? Jaki uchwyt na telefon do roweru będzie najbardziej funkcjonalny?

Dostępne rodzaje uchwytów na telefon – czym się cechują?

Zanim odpowiesz sobie na pytanie, jaki uchwyt na telefon do samochodu najlepiej się u Ciebie sprawdzi, zastanów się nad tym, w jaki sposób chcesz używać telefonu podczas jazdy. Wielu kierowców używa swojego smartfonu jako nawigacji w trasie. Inni lubią słuchać swojej ulubionej muzyki i często zmieniają piosenki, korzystając z aplikacji mobilnej. Uchwyt na telefon pozwala także na swobodne i przede wszystkim bezpieczne odbieranie i wykonywanie połączeń.

Najbardziej uniwersalne są uchwyty montowane na przedniej szybie. Takie rozwiązanie daje kierowcy szybki i łatwy dostęp do telefonu i nie wymaga od niego długotrwałego odrywania wzroku od jezdni. Zazwyczaj uchwyty na szybę są wyposażone w specjalną przyssawkę. Będą doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie wszechstronne zastosowanie i chcą korzystać z wielu funkcji telefonu podczas prowadzenia pojazdu. Są łatwe w montażu i stosunkowo stabilne. Innym rodzajem uchwytów są akcesoria umieszczane na desce rozdzielczej. Zaletą tego typu gadżetów jest fakt, że nie ograniczają widoczności jezdni, jak to się może dziać w wypadku innych modeli. Niektórzy eksperci ostrzegają natomiast, że magnetyczne uchwyty montowane na desce rozdzielczej mogą zakłócać prawidłowe działanie nawigacji GPS. Najpopularniejszym rodzajem uchwytów na smartfon są te, które można zamontować na kratce nawiewu. Jeśli chcesz zakupić takie akcesorium, upewnij się wcześniej, że dany model uchwytu jest kompatybilny z Twoim samochodem. Tego rodzaju uchwyty, podobnie jak urządzenia montowane na szybie, zapewniają swobodny dostęp do telefonu. Co ważne, nie ograniczają widoczności podczas jazdy. Ich minusem jest natomiast fakt, że zasłaniają część otworu wentylacyjnego, przez co wentylacja nie działa tak efektywnie, jak powinna.

Uchwyt na telefon do roweru – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Miłośnicy dwóch kółek często zadają sobie pytanie: Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać, aby móc swobodnie korzystać ze swojego smartfonu w czasie jazdy? Uchwyty rowerowe są montowane na kierownicy, ponieważ tylko wtedy zapewniają łatwy dostęp do ekranu urządzenia. W tym wypadku ogromne znaczenie ma to, by uchwyt był jak najbardziej solidny, wytrzymały i stabilny. Powinien utrzymać telefon nawet podczas szybkiej jazdy, gwałtownych skrętów kierownicą czy hamowania. Warto upewnić się także, czy uchwyt jest wodoodporny i przystosowany do innych szkodliwych warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości uchwyt na telefon może stać się dla Ciebie doskonałym towarzyszem każdej wyprawy rowerowej!

W jaki uchwyt na telefon do auta i roweru warto zainwestować?

Najprostsza odpowiedź na pytanie o to, jaki uchwyt na telefon do samochodu będzie właściwym wyborem, brzmi: uchwyt wysokiej jakości! Najtańsza opcja może być kusząca, jednak złej jakości uchwyt zapewne szybko ulegnie zniszczeniu, a nawet może doprowadzić do uszkodzenia Twojego telefonu. Prowadnice czy zębatki wykonane z cienkiego plastiku mogą złamać się już podczas montażu lub przy wkładaniu i wyciąganiu urządzenia. Wybierz więc uchwyt zrobiony z solidnych materiałów, który pozwoli Ci na długotrwałe i intensywne użytkowanie. Przed zakupem warto upewnić się także, że dany uchwyt umożliwia ułożenie wyświetlacza w dowolnej pozycji i swobodną zmianę jego położenia. Poza tym zwróć uwagę na wymiary uchwytu – zbyt duży będzie ograniczał Twoją widoczność, co może stanowić zagrożenie podczas prowadzenia pojazdu.