remont

Znalezienie dobrej ekipy remontowej, która z należytą dokładnością wykona w naszym domu wszelkie prace wykończeniowe, nie jest łatwym zadaniem. Dzisiaj podpowiemy, jak znaleźć dobrą ekipę remontową.

Czy firma jest zarejestrowana?

Pierwszą kwestią, na którą należy koniecznie zwrócić uwagę, jest fakt, czy firma remontowa, z której usług zamierzamy skorzystać, posiada zarejestrowaną działalność gospodarczą. W przypadku zatrudniania ekip pracujących “na czarno” nie otrzymamy żadnej faktury, a więc potwierdzania, że właśnie ta ekipa przeprowadzała u nas remont. Gdy okaże się, że prace zostały wykonane w inny sposób, niż to było przewidziane, bądź zauważymy niedoskonałości takie jak np. pękające ściany, nie będziemy mogli nic z tym zrobić. Profesjonalna ekipa remontowa podpisując z nami umowę daje nam gwarancję najwyższej jakości usług remontowych a w momencie gdy prace zostaną wykonane inaczej niż zapisane jest w umowie, ekipa dokona niezbędnych zmian czy napraw.

Na początek – plan działania

Wszelkie prace związane z remontem powinny zaczynać się od ułożenia planu działania. Nie może być to ogólne stwierdzenie, co należy zrobić. Dobra ekipa remontowa dokładnie obejrzy pomieszczenie przeznaczone do remontu i przeanalizuje panujące w nim warunki. Następnie wykona szczegółowy projekt, w którym zawrze wszystkie zaplanowane prace. Dzięki temu zleceniodawca otrzyma oszacowany czas trwania remontu oraz dokładną kolejność czynności, które będą wykonywane. Osoby mające ograniczony budżet mogą w tym momencie wymienić prace, które są dla nich najbardziej istotne – będą one traktowane priorytetowo.

Jakie działania oferuje ekipa remontowa?

Wybierając ekipę remontową, należy szczególną uwagę zwrócić na zakres działań, którymi się ona zajmuje. Czasem wydawać się może, że potrzebujemy jedynie podstawowych usług remontowych takich jak np. malowanie ścian i montaż paneli. Jednak w miarę trwania remontu okazuje się, że trzeba wykonać inne prace, które wcześniej nie były planowane. Profesjonalna ekipa remontowa zajmie się wszystkimi niezbędnymi pracami, dzięki czemu nie będziesz musiał zatrudniać dwóch ekip i niepotrzebnie przepłacać.

Podejście do klienta

Ważne jest podejście do klienta, które posiada dana ekipa remontowa. Dobrzy fachowcy potrafią wysłuchać klienta i przestawić mi wiele ciekawych alternatyw, które mogłyby go zainteresować. Ekipa powinna na bieżąco informować klienta o postępie, który został poczyniony, dzięki temu nie będzie się on musiał denerwować i będzie miał pewność, że jego nieruchomość jest w dobrych rękach. Fachowcy nie powinni przekraczać ustalonego wcześniej budżetu, a w razie jakichkolwiek problemów np. z dostępnością materiałów budowlanych kontaktować się z klientem i zaproponować mu inne dobre rozwiązania. Terminowość jest także bardzo ważnym aspektem, o którym nie warto zapominać. Dobra ekipa remontowa potrafi doskonale ocenić, ile czasu potrzebne jest na wykonanie określonych prac oraz potrafi nim w odpowiedni sposób dysponować. Jak znaleźć fachowca do remontu, który będzie posiadał te cechy? Umówić się na spotkanie i z nim porozmawiać. Nawet krótka rozmowa w cztery oczy wiele powie nam o danym człowieku.

Jak wybrać ekipę remontową? Porównać realizację poszczególnych firm

Wiele ekip może opowiadać o swoich umiejętnościach i pracach, które w przeszłości zostały przez nich wykonane. Jednak słowa nie zawsze okazują się być prawdziwe. Warto wybrać ekipę remontową, której wykonania jesteśmy w stanie zobaczyć. Ling-Bud to profesjonalna firma remontowa, która na swoich profilach na Facebooku czy Instagramie chętnie chwali się realizacjami, które przeprowadziła. Oferuje ona szeroki wachlarz usług remontowo-budowlanych. Ekipę tworzą fachowcy, którzy specjalizują się we wszystkich rodzajach prac budowlanych, dzięki czemu wykonują oni kompleksowy remont. Znajdują się tam fachowcy od tynkowania i malowania ścian, układania glazury i terakoty czy chociażby montażu instalacji elektrycznych bądź wodno-kanalizacyjnych. Zajmują się oni wykonywaniem prac wykończeniowych we wszystkich rodzajach wnętrz. O najwyższej jakości świadczonych przez firmę usług świadczy fakt jej współpracy z cenionymi architektami, np. Dorotą Szelągowską czy Krzysztofem Miruciem. Więcej o ofercie firmy remontowej LingBud przeczytać można na stronie: https://lingbud.pl/oferta/.