fotograf

Sesja zdjęciowa to doskonała okazja na to, aby na zawsze utrwalić wspomnienia z najważniejszych chwil naszego życia. Jednak, aby dobrze się do niej przygotować, należy wiedzieć o tych kilku rzeczach.

Jaki typ sesji planujesz?

Przede wszystkim, aby odpowiednio przygotować się do sesji zdjęciowej, musisz pamiętać, dlaczego w ogóle się na nią decydujesz. Zdecydowanie inaczej należy się przygotować do sesji ślubnej, inaczej do tej z udziałem dzieci. Jeśli zamierzasz wykonywać sesję zdjęciową z niemowlęciem, koniecznie zadbaj również o jego bezpieczeństwo. Małe dzieci mają bardzo obniżoną odporność, dlatego takie sesje najlepiej wykonywać we własnym domu, by nie narażać je na czynniki chorobowe. Jeżeli planujesz sesję ślubną, to koniecznie omów z partnerem, kiedy zamierzacie ją przeprowadzić. Aby nie zakłócać przebiegu wesela, wiele par decyduje się na to, by taką sesję, przeprowadzić w innym terminie. Być może również i dla Was będzie to lepsze rozwiązanie.

Decydując się na jakąkolwiek sesję zdjęciową, zawsze należy uwzględnić to, gdzie będzie odbywała się sesja. Jeżeli twoja sesja zdjęciowa w Poznaniu, będzie miała miejsce w plenerze – koniecznie zadbaj o to, by wybrać jak najpiękniejsze miejsce. Warto również przygotować plan awaryjny, na wypadek, gdyby tego dnia pogoda była nieodpowiednia. Taką kwestię należy omówić jak najwcześniej, ponieważ jest ona jednym z najważniejszych elementów sesji plenerowych. Jeśli, jednak twoja sesja odbywa się w studiu fotograficznym, to koniecznie upewnij się, że jego wystrój odpowiada twoim oczekiwaniom. Dzięki temu będziesz miał pewność, ze efekt sesji zdjęciowej będzie taki, jak tego oczekujesz.

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać

Wiele osób decydując się na sesję zdjęciową, bardzo stresuje się tym, czy wyjdzie korzystnie. Jednak nie należy stresować się tą kwestią, ponieważ fotograf zadba o to, abyś był zadowolony z efektu waszej wspólnej pracy. Dlatego przede wszystkim, musisz pamiętać, o tym, by uważnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. To właśnie w tym dokumencie, znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące twojej sesji zdjęciowej. Szczególnie istotny jest czas realizacji zamówienia, który określa, ile wynosi czas oczekiwania na zdjęcia oraz ile zdjęć otrzymasz. Przed sesją zdjęciową, koniecznie upewnij się, czy ubrania, które wybrałeś na ten dzień są czyste. Jeśli będziesz musiał z nimi podróżować, by dotrzeć na miejsce sesji zdjęciowej, koniecznie zapakuj je w bezpieczny sposób, tak by nie wygniotły się w czasie transportu. Jeśli jednak zdecydowałeś się na sesję w domu, to zadbaj również o to, by przestrzeń, w której będą robione zdjęcia była dobrze oświetlona oraz czysta. W trakcie wykonywania zdjęć postaraj się słuchać wskazówek fotografa, ale nie wahaj się również dzielić się z nim swoimi pomysłami lub wątpliwościami. Pamiętaj, że osoby wykonujące sesje zdjęciowe w Poznaniu, śmiało pomogą Ci, w razie jakichkolwiek wątpliwości i dopilnują, aby efekty waszych wspólnych działań, były dla Ciebie zadowalające.