pieniądze

Budujesz dom, chcesz kupić nową nieruchomość, a może czeka Cię inny większy wydatek, na który potrzebujesz finansowania? W takich przypadkach wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu. Niestety, obecnie proces ten jest utrudniony. Dlatego w takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, czyli doradcy kredytowego. Dlaczego?

Skorzystaj z usług doradcy kredytowego

Usługi doradców kredytowych cieszą się dużą popularnością, ponieważ odpowiednia osoba pomoże nam przejść przez cały, często trudny proces, a to jest już dużym ułatwieniem. Zastanawiając się, jak najlepiej wziąć kredyt hipoteczny w Zielonej Górze, tj. czy składać wnioski samodzielnie w interesujących nas bankach, czy może skorzystać z doradztwa, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze doradcy kredytowi mają dokładnie takie same oferty jak banki. Doradca nie może przedstawić klientowi ani lepszej, ani tym bardziej gorszej oferty. Co równie ważne, doradcy kredytowi są neutralni. Co to oznacza w praktyce?

Kredyty hipoteczne w Zielonej Górze

Doradca nie będzie namawiał Cię na skorzystanie z oferty konkretnego banku — nie czerpie on dodatkowych korzyści za sprzedaż kredytu w danej instytucji. Doradzi on jedynie, która oferta jest dla Ciebie najlepsza pod względem warunków w umowie, rodzaju oprocentowania czy produktów dodatkowych, np. ubezpieczenia. Decydując się na spotkanie z doradcą kredytowym, oszczędzisz po prostu czas. Eksperci w swojej ofercie mają większość banków, a przede wszystkim te największe, z którymi najczęściej podpisywane są umowy kredytowe. Na spotkaniu specjalista przedstawi Ci ofertę kilku banków, które proponują najkorzystniejszą pożyczkę, odpowie na wszystkie pytania, wyjaśni pojęcia związane z całym procesem, których nie rozumiesz. Głównym zadaniem konsultanta kredytowego jest pomoc w podpisaniu umowy kredytowej na korzystnych warunkach, a to wszystko całkowicie za darmo. Eksperci kredytowi nie pobierają żadnych opłat, np. prowizji od klientów. Ich praca jest wynagradzana przez banki, a klient nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. 

Jak wygląda spotkanie z doradcą?

Warto umówić się na spotkanie z ekspertem finansowym już na etapie badania zdolności. Powie nam on, na jaką sumę kredytu możemy sobie pozwolić. Następnie wspólnie wybierzecie kilka banków, z reguły do 3 tego typu instytucji, które oferują najlepsze warunki. Doradca powie Ci, jakie dokumenty są wymagane przez banki, np. wyciągi z konta czy zaświadczenia o zatrudnieniu. Pomoże Ci je skompletować oraz wysłać. Gdy bank wyda pozytywną decyzję, doradca kredytowy omawia z klientami dokładnie zapisy umowy jeszcze przed jej podpisaniem, tak, aby na spotkaniu w banku klient był świadomy.

Jeśli interesują Cię kredyty hipoteczne w Zielonej Górze, koniecznie umów się na spotkanie z doradcą finansowym. Nie tylko zaoszczędzisz czas, który wykorzystałbyś na chodzenie po bankach, ale przede wszystkim będziesz miał pewność, że nad całym procesem czuwa specjalista. To bezpłatna usługa, która pozwoli zaoszczędzić Ci również stres związany z procesem, który często bywa niełatwy.