We współczesnym świecie obecność wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych wydaje się łatwo dostępna, dlatego wiele młodych osób decyduje się na zażywanie narkotyków, choćby tylko po to, by przekonać się, jaki dają efekt. Prawie każdy z nas ma styczność z substancjami odurzającymi. W jaki sposób? Jeśli nie bezpośrednio, jako użytkownik albo świadek użytkowania, to pośrednio, jako członek rodziny, znajomy, przyjaciel osoby, która zażywała narkotyki. Co to oznacza? Że nawet przy najszczerszych chęciach nie jesteśmy w stanie ustrzec dziecka przed wejściem w kontakt z nimi. Odpowiednie podejście do tego trudnego tematu, długie rozmowy i tłumaczenia mogą się nie sprawdzić. Jak przekonać się, czy dziecko zażywa narkotyki? Można wykonać test na marihuanę THC.

Marihuana – co należy wiedzieć o tym narkotyku?

Marihuana, czyli konopie indyjskie, to roślina, która zawiera w swoich dojrzałych kwiatostanach bardzo wysoką ilość THC. W jednym gramie suszu może znajdować się aż 20% tej substancji, a to głównie ona odpowiada za działanie psychoaktywne. Jej obecność organizmu jest wykrywalna we krwi i ślinie (tylko przez kilka godzin od spożycia), w moczu (w zależności od ilości i częstotliwości używania od dwóch tygodni do nawet trzech miesięcy), a także we włosach badanej osoby. Obecność marihuany w organizmie można wykryć wykonując test narkotykowy na marihuanę THC.
Marihuanę najczęściej się pali, a efekty uzyskane za pomocą tej metody przyjmowania narkotyku utrzymują się przez około trzy, cztery godziny. Objawy intoksykacji to poczucie euforii, poprawa nastroju, oszołomienie (wysokie dawki), dezorientacja, rozleniwienie, wzmożenie apetytu, zaczerwienione oczy, suchość w ustach, kołatanie serca, niemożność skupienia uwagi i problemy z pamięcią krótkotrwałą, zarówno w trakcie działania substancji, jak i po wytrzeźwieniu.
Odpowiednio przygotowaną marihuanę (tak zwane ciastka z masłem konopnym, nalewki, marihuana gotowana w tłustym mleku) można również spożyć doustnie, a wtedy długość działania substancji przekracza kilkanaście godzin.

THC a rozwój mózgu Twojego dziecka

THC może upośledzać i najczęściej negatywnie wpływa na kondycję pamięci krótkotrwałej, a także obniża potencjał intelektualny osoby pod wpływem. Częste stosowanie marihuany prowadzi do ogólnego pogorszenia funkcji kognitywnych mózgu nawet na trzeźwo, co jest szczególnie niebezpieczne, gdy osoba, która sięga po narkotyk, jest dzieckiem, a jej układ nerwowy nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Możliwe są do zaobserwowania pogarszające się wyniki w nauce, apatyczność, rozleniwienie, brak motywacji do robienia czegokolwiek na trzeźwo (po marihuanie każda czynność na powrót staje się interesująca), częste zapominanie o nawet najdrobniejszych rzeczach, o których wcześniej dziecko zawsze pamiętało. W skrajnych przypadkach chroniczne używanie marihuany może prowadzić do rozwoju groźnych chorób, czyli na przykład psychozy, schizofrenii, depresji, rozwoju lęków czy nawet fobii społecznej.

Warto zdawać sobie sprawę z rangi niebezpieczeństwa i podejmować odpowiednie kroki, aby zapobiegać takiemu rozwojowi wypadków. Czasem należy regularnie poddawać dziecko badaniu na obecność THC w moczu, jeśli mamy podejrzenie, że może przyjmować marihuanę regularnie.

Jaki kupić test THC i gdzie to zrobić?

Testy na marihuanę THC można kupić w bardzo wielu sklepach, ale często oferowane produkty nie przedstawiają zbyt dużej wartości ze względu na swoją małą precyzję. Z tego też względu warto odwiedzać sklepy o wypracowanej przez lata renomie, takie jak na przykład temptavit.pl. gdzie można kupić test narkotykowy na marihuanę z THC,w  tym celu wejdź na: https://temptavit.pl/p/test-na-marihuane-thc/. Test jest bardzo wrażliwy i potrafi stwierdzić obecność THC, gdy jego stężenie w moczu wynosi nawet 50 nanogramów na mililitr moczu. Test wykonuje się w ten sposób, że próbka moczu pobrana z czystego naczynia musi zostać umieszczona w specjalnej części kasetki testowej. Po kilku minutach można odczytać wynik. Pamiętaj jednak, że będzie on niemiarodajny, jeśli upłynie zbyt dużo czasu, dlatego wykonując test, należy stosować się do zawartej instrukcji obsługi.
Warto robić test od czasu do czasu, by osoba badana wytrwała w abstynencji jak najdłużej i nie sięgała nigdy więcej po narkotyk. Test na marihuanę TCH z temptavit.pl jest łatwy w użyciu, posiada konkurencyjną cenę, wysoką jakość, bardzo dużą czułość na obecność THC w moczu, a wyniki otrzymuje się w ciągu pięciu minut. Test można wykonać w warunkach domowych.

Podsumowanie

Jeśli podejrzewasz swoje dziecko o zażywanie marihuany, nie czekaj. To, że poddasz je testowi na obecność THC w moczu, świadczy wyłącznie o trosce o zdrowie Twojego dziecka i jego przyszłość.