Poród to ogromne wyzwanie dla kobiecego organizmu i to niezależnie od tego, czy odbywa się siłami natury, czy też poprzez cesarskie cięcie. W trakcie porodu krocze może zostać poważnie poranione, a takie rany wymagają specjalnej pielęgnacji, aby mogły się szybko i bezpiecznie goić. Dlatego w okresie połogu kluczowe będzie stosowanie odpowiedniej bielizny, która zapewni Ci komfort i swobodę ruchów. Zatem czym powinny się charakteryzować idealne majtki poporodowe?

Jakie majtki poporodowe warto wybrać?

Majtki poporodowe powinny się znaleźć w wyprawce, którą zabierzesz ze sobą do szpitala. Ponieważ będą Ci one potrzebne zaraz po porodzie, a nie zawsze będziesz mogła je kupić w szpitalnym sklepiku. Poza tym wybierając się do szpitala, warto zapakować większą liczbę majtek poporodowych niż gdyby później miało ich zabraknąć. Pamiętaj również, by dobrze dopasować rozmiar majtek do Twojej sylwetki, a jeśli nie jesteś pewna, jaki model wybrać, zamów kilka różnych rodzajów i zabierz je wszystkie ze sobą do szpitala. Zastanawiając się, jakie majtki poporodowe kupić, możesz się także zasugerować opiniami Twoich koleżanek lub krewnych, które niedawno rodziły.

Majtki po cesarce — na co zwrócić uwagę?

Cesarskie cięcie to poważny zabieg, w wyniku którego powstaje bolesna i długo gojąca się rana. Dlatego, jeśli nie wiesz, jakie majtki po cesarce wybrać, to przede wszystkim zwróć uwagę na elastyczność danego produktu. Ponieważ idealne majtki po porodzie powinny mieć delikatną i wysoko umieszczoną gumkę, która nie będzie wpijać się w ciało oraz nie znajdzie się na wysokości rany. Poza tym takie majtki muszą być przewiewne i jednocześnie dobrze przylegać do ciała, aby się nie przesuwały podczas chodzenia. Pamiętaj również, że Twoje ciało po porodzie będzie bardzo obolałe i możesz mieć problem ze schylaniem się, wobec czego majtki poporodowe muszą być na tyle elastyczne, aby można je było łatwo założyć i ściągnąć zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej.

Siateczkowe majtki poporodowe

Dobrze dobrane majtki po porodzie sprawią, że będziesz mogła w spokoju skupić się na opiece nad maluszkiem. Jednak, żeby tak się stało, bielizna musi stabilnie podtrzymywać podpaskę lub podkład. Obecnie dużą popularnością cieszą się siateczkowe majtki poporodowe, gdyż dzięki swojej unikalnej strukturze przepuszczają odpowiednią ilość powietrza, a jednocześnie dobrze układają się na ciele. Takie majtki poporodowe można z powodzeniem nosić przez cały dzień lub zakładać na noc, nie martwiąc się o to, że się przesuną lub zrolują, tworząc uczucie dyskomfortu. Poza tym wygodne siateczkowe majtki poporodowe możesz nabyć w wersji jednorazowej lub wielorazowej. Majtki wielorazowe można prać ręcznie lub w pralce bez obawy, że stracą swoje właściwości. Natomiast majtki jednorazowe będziesz musiała wyrzucić po każdym użyciu, dlatego decydując się na ten model, koniecznie zamów więcej sztuk, aby nie zabrakło Ci bielizny, gdy będziesz już w szpitalu.

Gdzie można kupić siateczkowe majtki poporodowe?

Jeśli zastanawiasz się, majtki poporodowe siateczkowe gdzie kupić, to w tym celu możesz odwiedzić najbliższą drogerię. Poza tym taką bieliznę poporodową wygodnie zamówisz również w Internecie, pamiętaj jednak, żeby zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem. Ponieważ majtki poporodowe to podstawowe wyposażenie torby do szpitala i nie powinnaś zwlekać z ich zakupem. Bieliznę poporodową możesz także nabyć w aptece lub w dużych marketach na dziale dla przyszłych mam. Ważne, by wybierać dobre gatunkowo produkty z czytelną tabelą rozmiarów, dzięki której idealnie dopasujesz rozmiar majtek do Twojej figury. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy będziesz rodziła siłami natury, czy też za pomocą cesarskiego cięcia, to profilaktycznie wybierz siateczkowe majtki poporodowe z wysokim stanem.

Pamiętaj również, że majtki siateczkowe lepiej zabezpieczą krocze po porodzie niż tradycyjna bielizna i znacznie ułatwią Ci wykonywanie podstawowej higieny w trakcie połogu. Dlatego jest to produkt, którego absolutnie nie może zabraknąć w torbie, którą weźmiesz ze sobą do szpitala.