motocykl

Kierunkowskazy do motocykla są elementem, którego nie wolno pomijać. Podobnie jak w innych pojazdach zależy od nich w pewnym stopniu bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie wolno w ogóle wyjeżdżać na drogę, jeśli ich nie posiadamy. Pozwalają one poinformować innych, że zamierzamy wykonać konkretny manewr, jak mijania, skręcania czy zawracania. Jeśli posiadamy niesprawne kierunkowskazy do motocykla, może stać się to podstawą do otrzymania mandatu – w najlepszym wypadku. W najgorszym może doprowadzić do wypadku. Jakie kierunkowskazy do motocykla powinniśmy wybrać?

Jakie kierunkowskazy do motocykla wybrać?

Wielu kierowców zdecydowało się już na oświetlenie LED w swoim samochodzie. W przypadku motocykli także można spotkać się z LED-owymi kierunkowskazami. Chociaż jeszcze niedawno używano jedynie tradycyjnych żarówek. Stąd właśnie pytanie: jakie kierunkowskazy motocyklowe warto wybrać? Które modele są o wiele lepsze i lepiej widoczne podczas jazdy. Przekonajmy się, czym różnią się te dwa rozwiązania.

Jest to dosyć indywidualna kwestia i wiele zależy od tego, jakiego typu maszyną się poruszamy. Małe kierunkowskazy LED nie będą pasować do każdego pojazdu. Choć trzeba przyznać, że tradycyjne żarówki też nie są aż tak uniwersalne. W kwestii tego, jakie kierunkowskazy do motocykla wybrać, producenci sami kierują się przede wszystkim obecnymi trendami i gustami kierowców. Dlatego czasami można było spotkać duże, wyraźnie świecące migacze na motocyklu, a obecnie w łaski weszły małe i zgrabne LED-owe kierunkowskazy.

LED-owe kierunkowskazy do motocykla

Oświetlenie LED na chwilę obecną znajdziemy dosłownie wszędzie. Latarki, żarówki w lampach, samochody, zakłady. Wszędzie tam, gdzie wcześniej królowały tradycyjne żarówki, obecnie wiodą prym LED-owe rozwiązania. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że diody są niewielkie, a jednocześnie są równie sprawne, jak ich poprzednicy. Jeśli zastanawiamy się, jakie kierunkowskazy do motocykla, warto zatem przemyśleć to rozwiązanie z jeszcze innych względów. Takie diody łączy się zwykle z wykorzystaniem mniejszych i cieńszych przewodów, do tego LED jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i wibracje.

Nie można powiedzieć jednak, że jest to rozwiązanie bez wad. Pierwszą jest wysoka cena. Obecnie jeszcze trzeba liczyć się z tym, że nie kupimy dobrej jakości kierunkowskazów do motocykla LED-owych w niskiej cenie. Jest to dosyć nowa technologia i minie parę lat, zanim wejdzie na niższy próg cenowych. Drugą kwestią jest montaż. Samodzielny montaż może zając o wiele więcej czasu – nawet parę godzin – a przy tym nie jest zbyt prosty. Warto dlatego dobrze przemyśleć taki zakup, zanim będziemy musieli się z tym mierzyć.

Jakie kierunkowskazy motocyklowe warto wybrać?

Jeśli jednak zamierzamy zakupić LED-owe kierunkowskazy do motocykla, to trzeba przyznać, że istnieje wiele modeli, które mogą nadawać się do naszego motocykla. Warto sprawdzić poniższe propozycje:

  • Strzałka chrom

Są to kierunkowskazy, które posiadają pomarańczowy klosz, dzięki czemu przypominają tradycyjne kierunkowskazy, z jakich do tej pory mogliśmy korzystać. Cała obudowa jest dodatkowo pokrywa chomem. Sprawia to, że produkt zachowuje klasyczny wygląd, a jednocześnie jest nowoczesny i może stać się dobrą ozdobą pojazdu.

  • Mini Panhead

Jeśli myślimy, jakie kierunkowskazy motocyklowe, a mamy duży budżet, warto przemyśleć te kierunkowskazy do motocykla. Chociaż cena jest wysoka, to nie będziemy zawiedzeni. Oryginalny wygląd, ostre wykończenie. Dodaje to charakteru maszynie i nadaje się dla kierowców, którzy wiedza, czego potrzebują.

  • LED biały

Ma nowoczesny wygląd, biały klosz i pomarańczowe podświetlenie – czyli tak, jak powinno być. Świeci intensywnie, a przy tym nie wykorzystuje wiele prądu. Poza tym ma niewielki rozmiar, ale świetnie jest widoczny na drodze, dlatego sprawdza się podczas codziennej jazdy.

Gdy szukamy, jakie kierunkowskazy do motocykla wybrać, należy też uważać na tańsze podróbki. Chociaż mają niską cenę, nie są to dobre kierunkowskazy LED.