gry planszowe

Zachowanie zdrowego balansu między pracą a odpoczynkiem i rozrywką jest kluczowe do tego, byśmy czuli się dobrze. Warto zadbać o to, by wolny czas spędzać w ciekawy sposób, aby znakomicie się bawić i rozwijać jednocześnie relacje międzyludzkie. Jak to zrobić? Świetnym pomysłem będzie sięgnięcie po przedmioty, które wielu z nas kojarzą się głównie z beztroskimi latami dzieciństwa. Oto gry dla dorosłych planszowe, które udowodnią, że wcale nie musi tak być!

Sprawdzona klasyka czy ekscytujące nowości?

Dlaczego nie wybrać się w małą podróż do przeszłości i przekonać się, czy prawdziwa klasyka wciąż jest w stanie zapewnić długie godziny wypełnione radością i emocjami? Sprawdzisz to kupując Chińczyka. Największe zalety, które posiada, to możliwość prowadzenia rozgrywki zarówno w mniejszym, jak i w większym gronie. Na korzyść działają też niezwykle proste zasady, będzie więc odpowiednią propozycją zwłaszcza na takie wieczory, kiedy masz zwyczajnie ochotę na to, by się odprężyć bez konieczności przyswajania skomplikowanych reguł i licznych informacji. Chińczyk przypadnie do gustu większości osób, dlatego śmiało można umieścić go na liście zawierającej najlepsze gry planszowe dla dorosłych.

Drugi produkt to coś dla miłośników strategii oraz starannie przemyślanych, logicznych działań, które konsekwentnie torują drogę do zwycięstwa. Mowa tutaj o 7 cudach świata, w której wszyscy uczestnicy otrzymują komplet kart, planszę i monety, a następnie przystępują do realizacji zadania, które polega na zostaniu przywódcą imponującej potęgi zbrojnej. Poszczególni gracze toczą ze sobą konflikty, rywalizują o cenne surowce, nawiązują kontakty gospodarcze i walczą o uzyskanie miana najsilniejszego. Istotne jest to, że nie istnieje wyłącznie jeden sprawdzony sposób na wygraną, co pozostawia spore pole do popisu dla wyobraźni. Jakie gry planszowe dla dorosłych będą najbardziej odpowiednie na spokojne, rodzinne wieczory?

Warto zainwestować w tę o nazwie Wsiąść do Pociągu: Europa. Sprowadza się ona do zbierania kart, które symbolizują wagony i wykorzystywania ich do tego, by przemierzać trasy przebiegające przez cały kontynent, budować dworce oraz pokonywać tunele. Poszczególne osoby otrzymują bilety zawierające zadania do wykonania. Większość z nich polega na stworzeniu linii kolejowych łączących konkretne miasta w możliwie najszybszym czasie. Aby zająć miejsce na podium, kluczowa jest taktyka, cierpliwość i opanowanie. Początkowe zasady są bardzo proste, natomiast z każdą następną partią trzeba stawiać czoła dodatkowym wyzwaniom i szczegółom. To tylko uatrakcyjnia zabawę!

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych godne polecenia

Gry dla dorosłych planszowe jak nic innego pozwolą wcielić się w różnych bohaterów. Masz ochotę spełnić swoje marzenie o pracy w służbach wywiadu? Żaden problem! Umożliwią Ci to Tajniacy. Rozgrywka dostarczy najwięcej frajdy gdy znajdziesz przynajmniej trzy inne osoby tak, abyście byli w stanie utworzyć dwie drużyny. Oczywiście im więcej chętnych, tym lepiej! Cały szkopuł polega na tym, by wybrać dwóch Szefów Wywiadu przewodzących jednostkom. Będą oni musieli nawiązać kontakt z każdym ze swoich podwładnych, jednak mogą to robić wyłącznie przy pomocy jednego hasła na rundę, nawiązującego do określonego kryptonimu. Zadanie polega na domyśleniu się, który z nich należy do agentów z konkretnej drużyny, bez żadnej dodatkowej pomocy ze strony Szefów, którzy mają zachować pełną dyskrecję. Najlepsze gry planszowe dla dorosłych to takie, które dostarczą sporo śmiechu i ta będzie pod tym względem idealna!

Ostatnia propozycja to doskonale wszystkim znane Monopoly, które w każdym obudzą żyłkę przedsiębiorcy i stratega. Dzięki temu, że powstało wiele wersji tego produktu, znalezienie tej, która będzie najbardziej odpowiednia nie powinno nikomu sprawić kłopotu. Tutaj przygotuj się na zaciętą rywalizację – przeciwnicy będą utrudniać Ci rozwijanie swojego zaplecza nieruchomości i pomnażanie majątku z bezwzględnością godną profesjonalnych rekinów biznesu.