kuchnia

Analizując sposoby dekorowania kuchni, bardzo często wskazujemy na efektowne firanki, wazon z kwiatami albo wyszukany obrus na stoliku jadalnianym. Dla wielu ozdobą serca domu są piękne naczynia i designerskie małe AGD. Skoncentrujmy się jednak na ścianach, które często pozostają puste, a tak naprawdę dają ogromne pole do popisu! Jak udekorować kuchnię w sposób niestandardowy, wykorzystując te pionowe przestrzenie?

Interesująca dekoracja ścienna do kuchni – panele szklane, Poznań

Szklane panele dekoracyjne to ciekawa opcja do kuchni nowoczesnych. Często stosuje się jako alternatywę dla tradycyjnych płytek ściennych. Dzieje się tak nie bez powodu. Wysokiej jakości panel szklany cechuje się odpornością na zmiany temperatury, wilgoć oraz na wszelkie zarysowania. Co istotne, dzięki atrakcyjnej kolorystyce oraz nietuzinkowemu wzornictwu takie elementy stanowią zjawiskową dekorację w kuchni.

Jak ozdobić kuchnię, wykorzystując w tym celu szklane panele? Najczęściej montuje się je nad blatem. Ta oczywista opcja nie jest jednak jedyną. Z ich pomocą z powodzeniem zaaranżować można dowolną ścianę w kuchni. Do wyboru mamy bogactwo barw i motywów. Owoce, rośliny, zniewalające krajobrazy, czy też designerska geometria albo abstrakcja? Wszystko zależy od indywidualnego gustu oraz od stylistyki czy kolorów wyposażenia kuchennego.

W przypadku małych kuchni panele szklane często wykorzystuje się w celu optycznego powiększenia przestrzeni. Dzieje się tak za sprawą tego, że szkło odbija światło i rozświetla pomieszczenie. Wrażenie to zostanie spotęgowane poprzez użycie modeli z efektem 3D. Poszukując paneli szklanych w Poznaniu, zdajmy się na renomowany sklep z wszechstronną ofertą, polecany przez dotychczasowych, usatysfakcjonowanych klientów.

Jak ozdobić kuchnię? Pomysły na niecodzienną aranżację

Innym sposobem na udekorowanie ścian w kuchni może być zastosowanie wodoodpornych tapet lub fototapet. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w przypadku urokliwych przestrzeni w stylu retro, prowansalskim lub shabby chic. Warto wówczas zwrócić uwagę na przytulne tapety vintage.

Ścianę dodatkowo ozdobić mogą półki z wyeksponowaną porcelaną, świecami i fantazyjnymi pudełeczkami na przyprawy kuchenne. Pod półkami warto podwiesić piękne filiżanki oraz kubki. Całość prezentować się będzie wyjątkowo efektownie!

A jak udekorować kuchnię w sposób najbardziej zaskakujący? Odejdźmy od standardów i zaczerpnijmy pomysły z innych domowych przestrzeni. Stylowe obrazy, lustra, zegary, żywe lub sztuczne rośliny w pięknych osłonkach? Takie ozdoby w kuchni na pewno wzbudzą mnóstwo pozytywnych emocji.

Myślenie zgodnie z ideą, że dekoracja kuchni w domu powinna zaskakiwać i inspirować to ważny krok w kierunku stworzenia godnego pozazdroszczenia wystroju eklektycznego. Niech nowoczesnym szafkom towarzyszą plakaty w stylowych ramach, a tradycyjna zabudowa kuchenna śmiało koresponduje z nowoczesnymi panelami szklanymi albo z kredową ścianą. Są to, co prawda, bardzo odważne, nietuzinkowe połączenia, ale tak właśnie powstają najmodniejsze wnętrza!