seks

Zbyt szybki wytrysk powoduje niejednokrotnie niezadowolenie ze stosunku obojga partnerów, bowiem najczęściej oznacza on zakończenie miłosnych uniesień. Prowadzi do nieporozumień oraz wiąże się ze spadkiem samooceny mężczyzny. Na szczęście istnieje wiele sposobów na wydłużenie stosunku oraz opóźnienie ejakulacji, o których szczegółowo mowa poniżej.

Jak skutecznie opóźnić wytrysk – najlepsze ćwiczenia

Istnieje spora grupa ćwiczeń, która pomoże kontrolować ejakulację oraz opóźnić wytrysk podczas zbliżenia nawet o kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Dzięki ich regularnemu wykonywaniu można zwiększyć swoje doznania podczas stosunku oraz satysfakcję obojga partnerów.

Jednym z najbardziej polecanych sposobów na opóźnienie wytrysku są masaże. Co ważne, warto wykonywać je regularnie, najlepiej codziennie. Przez około 5 minut mężczyzna powinien masować punkt ciała, który umiejscowiony jest pomiędzy odbytem a jądrami.  W tym celu warto także zaangażować partnerkę a ta czynność wówczas będzie stanowiła dodatkowe urozmaicenie pożycia seksualnego.

Za prawidłowy wytrysk odpowiadają także określone miejsca na ciele. Warto w tym celu masować miejsce, w którym znajdujące się nerw kulszowy (czyli punkt z tyłu na lewym udzie nad samym zgięciem kolana), a także punkt, który znajduje się na samym środku mostka, pomiędzy brodawkami sutkowymi.

Innym skutecznym sposobem na opóźnienie wytrysku jest także ćwiczenie mięśni Kegla. Pomaga ono nie tylko na opóźnienie ejakulacji w czasie, ale także zwiększa doznania podczas osiągania orgazmu. Samo ćwiczenie polega na rytmicznym zaciskaniu oraz rozluźnianiu mięśni odbytu i warto wykonywać je tak często jak się da.

Środki na wydłużenie stosunku – które warto stosować?

Na rynku dostępne jest wiele środków, których zadaniem jest opóźnienie wytrysku podczas stosunku. Można wybierać spośród różnego rodzajów leków, sprayów, a także kremów znieczulających. Warto jednak zdecydować się na te, które mają pozytywne opinie innych użytkowników oraz w swoim składzie zawierają przede wszystkim naturalne składniki.

Środki na opóźnienie wytrysku takie jak spray https://swiat-doznan.pl/orgasm-stopper-50ml, działają błyskawicznie oraz odznaczają się wysoką skutecznością. Większość środków tego typu w swoim składzie zawiera naturalne wyciągi m.in. z kasztanowca, miłorzębu czy arniki. Ich działanie opiera się na zmniejszeniu wrażliwości członka. Spraye na opóźnienie wytrysku należy używać na około 5 minut przed planowanym zbliżeniem. Warto delikatnie wmasować środek w penisa, który przyspieszy oraz ułatwi wchłonięcie się składników aktywnych zawartych w sprayu.

Wytrysk jak opóźnić – maści, żele i lubrykanty

Inny skuteczny sposób na opóźnienie wytrysku to stosowanie dostępnych na rynku środków w postaci kremów czy żeli. Środki tego typu zapewniają nie tylko możliwość kontrolowania wytrysku, ale także dużo mocniejszą erekcję i intensywniejszy orgazm. Mogą też pełnić dodatkowo funkcję nawilżającą, gwarantującą lepszy poślizg podczas zbliżenia. W ich składzie często znajdują się wyciągi z naturalnych produktów takich jak mięta pieprzowa, wyciąg z owsa prawdziwego czy dziurawca zwyczajnego. Używa się ich podobnie jak środków w sprayu, czyli na kilka minut przed stosunkiem, żel należy dokładnie wmasować w penisa.  Ciekawym rozwiązaniem są także dedykowane prezerwatywy na opóźnienie wytrysku, które charakteryzują się tym, że w środku zostały nawilżone substancjami opóźniającymi ejakulację np. benzokainę.

O czym jeszcze należy pamiętać, aby opóźnić wytrysk?

Poza stosowaniem odpowiednich środków, leków oraz wykonywaniem ćwiczeń na opóźnienie wytrysku, nie należy zapominać przede wszystkim o prowadzeniu zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku dieta, którą warto wzbogacić przede wszystkim o produkty odpowiadające za produkcję testosteronu. Zalicza się do nich m.in.:

– pieczywo pełnoziarniste,

– ryby,

– orzechy i pestki dyni,

– winogrona,

– przyprawy takie jak imbir, cynamon, kolendra, lubczyk czy bazylia.

Każdy mężczyzna, któremu zależy na długim stosunku seksualnym powinien zadbać także o swoją kondycję oraz zrezygnować z używek, które są bardzo częstą przyczyną problemów z erekcją.