alkohol

Drink-bar to obowiązkowa pozycja na każdym nowoczesnym weselu. Takie miejsce można przygotować na wiele sposobów i warto dopracować najmniejsze szczegóły, by goście byli zachwyceni, a impreza udana. Czasy, kiedy na stole stawiało się wódkę lub domowy bimber już dawno minęły, a wymagania wciąż rosną.

Alkohol na weselu jest już pewnego rodzaju tradycją, a goście mogliby poczuć się mocno zawiedzeni jego brakiem. Warto spełnić ich oczekiwania i zaskoczyć niebanalnym pomysłem na duży wybór drinków czy piwa. Żeby zachować weselny klimat, należy podawać je w ciekawy oraz elegancki sposób, który będzie tematycznie pasował do całej oprawy wydarzenia. Jak sprawić, aby oferta weselna na alkohol trafiła do wszystkich? Postaw na różnorodność!

Czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy w celu przygotowania drink-baru? 

Drink-bar można przygotować samodzielnie lub zatrudnić w tym celu doświadczoną firmę. Bufet alkoholowy na weselu może kosztować od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy w zależności od tego, czy planujesz zatrudnić barmana, ilu gości i jaki alkohol mają pojawić się na imprezie. To, czy skorzystasz z usług profesjonalistów czy samodzielnie przygotujesz tę atrakcję, zależy od tego, w jakim stopniu czujesz się w dziedzinie procentowych trunków.

Jeśli wiedza organizatora na temat alkoholu jest znikoma, to nieumiejętne przygotowanie ilości i rodzaju alkoholu może okazać się nietrafione. Aby zapewnić gościom świetną zabawę, dobrze dokładnie przeanalizować, ile alkoholu zamówić i jaka oferta trafi w ich gusta. Drink-bar na wesele może być samoobsługowy lub obsługiwany przez barmana. Zależy to od ilości zaproszonych osób oraz tego, co i w jaki sposób planujesz zaserwować.

Plusy zatrudnienia barmana

Barman to dodatkowy wydatek, jednak do jego obowiązków należy nie tylko przygotowywanie wymyślnych drinków czy nalewanie piwa. Może on też zapewnić gościom rozrywkę w postaci różnego rodzaju pokazów, co będzie stanowić dodatkową atrakcję. Barmani mogą w imponujący sposób żonglować butelkami z alkoholem oraz przygotować pokazy ognia, a staromodne zabawy, które irytują wielu gości, warto zastąpić ciekawymi zabawami przygotowanymi przez specjalistów.

Drink-bar na wesele – cena

Zadając sobie pytanie, ile kosztuje drink-bar na wesele, warto dokładnie przeanalizować wszystkie szczegóły. Koszt zakupu alkoholu leży po stronie pary młodej i w zależności od tego, ilu będzie gości, jest to zwykle minimum pięćset złotych. Przy dużej ilości zaproszonych osób należy przygotować się na sporo ponad tysiąc złotych.

Ważne jest też wyposażenie, jakie będzie zawierał drink-bar na wesele. Potrzebne będą różne rodzaje szkła, lód, słomki, dekoracje oraz podstawowe sprzęty barmańskie. Przed organizatorami stoi też wyzwanie w postaci zakupu mobilnego baru. Z pomocą profesjonalistów część tych rzeczy zostaje zapewniona w ramach wybranej oferty i z pewnością nie zabraknie niczego z niezbędnych akcesoriów. Wtedy jednak trzeba najczęściej liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Jak przygotować samoobsługowy drink-bar? 

Samoobsługowy drink-bar na wesele to atrakcja zdobywająca coraz większą popularność. Goście mogą samodzielnie przygotować sobie swoje ulubione drinki i świetnie się przy tym bawić. Należy zapewnić im duży wybór alkoholi, napojów oraz owocowych czy zagęszczonych soków. Aby trafić w gusta wszystkich bawiących się osób, warto postawić na różnorodność i dopilnować wszystkich, nawet najmniejszych szczegółów. 

Zaopatrzyć trzeba się koniecznie w otwieracze oraz korkociągi, które masowo gubią się na tego typu imprezach. Istotne są też rurki i szło pasujące do różnego rodzaju alkoholi. Większość wysokoprocentowych drinków smakuje najlepiej z dodatkiem lodu, dlatego ważne, żeby podać je w elegancki sposób i zainwestować w kilka zestawów wiaderek ze szczypcami. 

Samodzielne przygotowywanie drinków to gwarancja bałaganu, dlatego ważne jest, żeby zatrudnić lub poprosić kogoś o pomoc. Osoba pilnującą porządku będzie mogła kontrolować, co dzieje się przy barze, jakie produkty należy donieść oraz posprząta bałagan wyrządzony przez gości.