Grill to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie spotkania z rodziną i znajomymi w okresie letnim. Jednak najpopularniejsze modele opalane węglem są coraz bardziej kontrowersyjne – wiele osób przykłada coraz większą wagę do zdrowego stylu odżywiania i rezygnuje z tradycyjnego grillowania. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych alternatyw, takich jak grille na drewno czy gaz. Nieustannie przychylność zaskarbiają sobie także grille elektryczne. Są one niezwykle uniwersalne – mogą być stosowane na balkonie, a nawet w pomieszczeniu zamkniętym. Jednocześnie przygotowane na nich dania są zdecydowanie zdrowsze niż na tradycyjnych grillach węglowych. Jaki grill elektryczny kupić? Jakimi kryteriami warto kierować się podczas wyboru modelu idealnego?

Grill elektryczny – jaki wybrać? Charakterystyka

Bez względu na zakupiony model – każdy z nich może być użytkowany na balkonie oraz w zamkniętym pomieszczeniu, gdyż nie stwarza ryzyka wystąpienia pożaru. Wiele osób ceni sobie te urządzenia za brak produkcji dymu – nie wszyscy lubią bowiem zapach grillowanego jedzenia. Proces przygotowania dań jest także szybszy niż na grillu typu tradycyjnego – nagrzewanie jest wręcz ekspresowe. Jednak największą zaletą, cenioną przez coraz większą część użytkowników, jest brak zawartości szkodliwych substancji w przygotowywanych produktach.

Grill elektryczny to wręcz idealne rozwiązanie dla wszystkich osób będących na diecie redukcyjnej. Także te zmagające się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu mogą spożywać dania przygotowane na grillu elektrycznym. Dużą zaletą jest także brak konieczności zakupu opału – urządzenie tego typu w perspektywie długofalowej to spora oszczędność pieniędzy. Istnieje także wiele modeli, które zajmują bardzo mało miejsca i z powodzeniem można przechowywać je nawet w niewielkiej kawalerce. Doskonałym przykładem jest grill Raven EGE002, dostępny na https://burnpc.pl/kategorie/agd/urzadzenia-kuchenne/grill-elektryczny/. Można postawić go nawet na blacie kuchennym i nie zajmie on zbyt wiele miejsca.

Jaki wybrać grill elektryczny?

Jaki grill elektryczny sprawdzi się najlepiej? Warto zastanowić się nad swoimi indywidualnymi oczekiwaniami i to do nich dopasować oferowane przez urządzenie parametry. Istotna jest przede wszystkim moc grilla – to ona wpływa na czas nagrzewania się i szybkość przyrządzania potraw. Ważna będzie także możliwość regulowania temperatury. Najpopularniejsza i najbardziej użyteczna jest kilkustopniowa regulacja. Nie bez znaczenia pozostaje też wielkość – zupełnie inaczej powinno wyglądać urządzenie, które będzie miało swoje miejsce na balkonie, a inaczej niewielki grill kuchenny dla jednej czy dwóch osób.

Wybrany grill elektryczny powinien być w stu procentach bezpieczny dla użytkowników. Należy więc zadbać o obecność tacki ociekowej, nienagrzewającej się rączki i innych elementów zwiększających bezpieczeństwo podczas gotowania. Bardzo praktyczną funkcją okaże się nieprzywierająca powłoka i możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce. Poleca się zakup grilla wyprodukowanego przez firmę z ugruntowaną pozycją na rynku. Jest to swego rodzaju gwarancja zakupu urządzenia wysokiej jakości, które sprosta wszystkim oczekiwaniom przez przynajmniej kilka lat.

Jaki będzie najlepszy grill elektryczny? Rodzaje dostępne na rynku

Na rynku dostępne są różne rodzaje grillów elektrycznych. Wśród nich każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Urządzenia tego typu przede wszystkim dzielą się na zamykane i otwarte – każda opcja posiada swoich zwolenników. Zamykana pokrywa – nakładana lub dociskowa – jest niezawodna podczas grillowania kiełbasek czy przyrządzania tortilli i panini. Potrawa przygotowana w ten sposób charakteryzuje się specyficznymi walorami smakowymi, gdyż jest ogrzewana z dwóch stron jednocześnie. Jeżeli zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy grill elektryczny do Twojej kuchni, dopasuj wybrany model do dań, które zamierzasz przygotowywać. Istnieją specjalne grille elektryczne przeznaczone chociażby do przygotowywania kebabów. Ciekawym rozwiązaniem są także modele wyposażone w zestaw do raclette.